“Kimseden Korkmuyorum!” Filistin Asıllı Süper Model Bella Hadid, Netanyahu’nun Politikasını Yerden Yere Vurdu

7 Ekim tarihinde Hamas-İsrail arasında başlayan çatışmalardan sonra ünlüler olaylara yönelik açıklamalar yapmaya devam ediyor. Filistin kökenli Amerikalı model Bella Hadid de çatışmaların başlamasından bu yana Filistin halkına olan desteğini her fırsatta dile getiriyor. Hadid’in son açıklaması ise herkesin dikkatini çekecek cinsten. Detaylar içerikte!

Filistinli-Amerikalı model Bella Hadid’i aranızda bilmeyen yoktur. Moda ve güzellik dergilerinin kapaklarında boy boy fotoğrafları çıkan ve tüm dünyada herkes tarafından beğenilen bir manken kendisi.

27 yaşındaki Hadid, 2023 yılından beri dünyanın en başarılı modellerinden biri olarak kabul edilmekte ve sosyal medyada büyük bir hayran kitlesine sahip.

Biz kendisini moda dünyasında gösterdiği başarılı performansı kadar Filistin kökenli olması nedeniyle dönem dönem Filistin hakkında yaptığı açıklamalarla da gündeme getiriyoruz.

7 Ekim tarihinde Hamas’ın İsrail’e saldırmasından sonra İsrail ordusu da Gazze topraklarında yeni(!) bir savaş başlattı. Hepimiz bölgede yaşanan insani dramları sosyal medyadan takip ediyoruz.

İsrail, Hamas’ı yeryüzünden sileceğini iddia ederek Gazze’yi abluka altına aldı. Binlerce Filistinli bombalama olaylarında hayatını kaybetti. Mevcut durumda bölgeden ölü ve yaralı haberleri hâlâ geliyor.

Model Bella Hadid ise İsrail’in Gazze’ye yönelik başlattığı sistematik saldırılardan sonra Filistin’e olan desteğini her fırsatta belirtiyor.

Hadid, daha önceki İsrail saldırılarında da sosyal medya hesabından destek açıklamasında bulunmuş ve Filistin’e destek gösterilerine katılmıştı.

İsrail’in Filistin halkına yönelik saldırılarını kınayan ünlü model, çatışmaların üzerinden 10 gün geçmesinden sonra olaylara ilişkin yeni bir açıklamada bulundu. Hadid sosyal medyada paylaştığı açıklamasında,

“Kariyerim dursa bile Filistin’i desteklemekten asla vazgeçmeyeceğim. Modellik işlerini kaybetmekten korkmuyorum, sesimi yükseltmeye devam edeceğim…” dedi.

Bella Hadid, Netanyahu’nun acımasız Filistin politikasını da yerden yere vurdu:

‘İsrail Başbakanı Netenyahu yeni Hitler! 2 buçuk milyon Filistinli halka yeni bir mezarlık yaratmak için çalışıyor. O modern zamanların Hitler’i!”

Ünlü modelin yaşanan olaylar karşısında sergilediği cesur açıklamalar hayranaları tarafından epey takdir edildi. Siz Hadid’in açıklamaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Buyrun yorumlara!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx