İtirafçı Avukat Tek Tek Anlatıyor! Dilan ve Engin Polat’ın Son Oyunu Ortaya Çıktı, İnternet Satışları da Yalan, Faturalar Dolgu

Kara para aklama, vergi kaçırma ve örgüt üyeliği suçlamalarıyla tutuklanan Dilan Polat ve Engin Polat’ın tutuklu bulunan muhasebecisi Ahmet Gün, etkinlik pişmanlık kapsamında savcılığa ifade verdi. Aynı zamanda avukat da olan Gün, sahte faturalarla ilgili ayrıntıları da savcılığa aktardı.

Milliyet’teki habere göre Polat’ların milyonlarca liralık “dolgu fatura” düzenlediğini anlatan Ahmet Gün, internet alışveriş sitelerinden yapılmış görünen satışların da gerçek dışı olduğunu söyledi.

Gün’ün etkin pişmanlıktan yararlanmak için şimdilik yüzeysel bilgiler verdiği tahmin ediliyor. Savcılık bu bilgileri yeterli bulmadı ve Gün tahliye edilmedi. Gün, Silivri’den Tekirdağ Cezaevi’ne nakledildi.

ŞİRKET GÜN’ÜN KIZINA AİT

Polat çiftinin soruşturmasında kritik isimlerden Ahmet Gün, etkin pişmanlıktan yararlanarak konuşmaya karar verdi. Polat ailesinin muhasebe işlerini yapan avukat Ahmet Gün, savcının karşısına çıktı.

Polat ailesinin sahte fatura çevriminde yer alan şirketlerden BYZ Gün Güzellik Kozmetik İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Gün’ün kızına aitti. Bu şirketin kurucu sahibinin ise Ahmet Gün’ün kızı B.N.G. olduğu ortaya çıkmıştı. Gün, etkinlik pişmanlık için ifade verirken, kızına ait firmanın sahte fatura kestiğini anlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx