Geçilecek değil gezilecek şehir

Geçtiğimiz günlerde Hürriyet Gazetesi’nin ‘keşfet’ ekibi olarak Afyon’daydık. Arkadaşlarımız birçok ayrıntıyı sizlere bu sütunlardan aktaracak. Ben asıl konuma geçmeden önce çok önemli bir uyarıda bulunmak isterim. İster kalın, ister geçin Afyon’a yolunuz düşerse ne yapın edin nisan ayında açılan müzeyi görmeden dönmeyin. Çok güzel dizayn edilmiş müze binasında o kadar çok tarihi eser var ki çok şaşıracaksınız. Ayrıca gerçeğine uygun bir şekilde yaratılan konseptler, en ince ayrıntısına kadar çalışılmış dekorasyonlara hayran olacaksınız. Müze henüz çok yeni bu yüzden eser tanıtımlarında biraz eksiklikler var ama yetkililer bu eksikliklerin çok farkında. Eminim en kısa zamanda tamamlayıp dört dörtlük hale getirecekler.

Asıl konuma dönersem…Seyahatimiz sırasında Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile belediyeye ait Afbel Otel’de bir akşam yemeğinde buluştuk. Bir taraftan usta ellerin hazırladığı Afyon’un ünlü yemeklerini tadarken bir taraftan da Zeybek’le sohbet ettik. Zeybek 2019 yılından bu yana başkanlık koltuğunda oturuyor. Mart ayında yapılacak seçimler için de yeniden aday adayı. Peki geride kalan 5 yıl nasıl geçti. Başkan Zeybek’e nelere imza attığını sorduk. İşte Zeybek başkanın bazı icraatleri:

SARAYDÜZÜ KAMP MERKEZİ: 500 dönümlük alan içerisinde 15 bungalov ev, gözlem kulesi, sosyal tesis, oyun alanları, otopark, futbol ve basketbol sahaları, yürüyüş yolları ile doğayla iç içe bir merkezi hizmete alacağız.

PROF. DR. NECMETTİN ERBAKAN SPOR SALONU: Futsal, Basketbol, Voleybol, karate, güreş gibi sportif faaliyetler yapılabilen salon 1500 seyirci kapasiteli.

AKM NİKÂH SALONU: Halkımız arasında Evlendirme Dairesi olarak bilinen tarihi yapı Atatürk Kültür Merkezini yeniliyoruz. 120 yıllık geçmişe sahip Osmanlı son dönem mimarisi bu yapı, çalışmalar ardından hem çok işlevsel hale gelecek hem de tarihi yolculuğunu sürdürecek.

ENGELSİZ GASTRONOMİ MUTFAĞI VE TERAPİ MERKEZİ: Türkiye’nin ilk “Engelsiz Gastronomi Mutfağı ve Terapi Merkezi”ni geçtiğimiz ayda hizmete açtık. Eneglli bireylerimiz burada eğitim ve terapi alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx