Faruk Koca konuştu 1 saat sonra PFDK’ya sevk edildi

Süper Lig’de son oynadıkları HangiKredi Ümraniyespor maçından önce hakemlerle ilgili basın toplantısı yaptığını dile getiren Koca’nın açıklamaları şu şekilde:

“Yaşanılan sıkıntılarla ilgili Merkez Hakem Kurulu ve federasyon yetkililerini uyardım. Özelikle maçı yöneten hakemle ilgili dikkatlerini çekmek istedim. Bu bir oyun. Kimsenin hakkının yenmemesi lazım. İnsan ve beşer olmamız gereği herkesin hata yapma şansı var. Hatanın ötesinde yapılan şeyin kasıt ve yanlış olduğu düşüncesindeyim. Pazar günü hakem Mete Kalkavan’ın MKE Ankaragücü’ne yanlış yaptığı ve kastının olduğu 90 dakikanın sonunda tescillenmiş oldu. Uyarılarımıza rağmen bunun devam ediyor olmasının başka bir boyuta taşındığını görüyoruz.

Faruk Koca, MKE Ankaragücü’nün haklı taleplerini dikkate almayan ve adil olmayan kurumları kendilerinin de dikkate almayacağını vurguladı.

Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) haziranda genel kurul yapacağına dikkati çeken Koca, “TFF seçimleri var. Federasyon yetkilileri bu kadroyla gelecekse hiç karşımıza gelmesin. En yakın destekleyicilerinden biri olarak söylüyorum.” dedi.

“Özellikle hakem camiası içinde derin bir yapılanma var.” ifadesini kullanan Koca, şunları kaydetti:

“Orada maalesef derin bir yapılanma var. Bu böyle biliniyor. Mağdur hangi kulüp tepki gösterirse göstersin dikkate alınmıyor. Bizi dikkate almayanları biz de dikkate almayacağız. Bedeli ne olursa olsun, nereye giderse gitsin. Adalet istiyoruz. Herkes için adalet istiyoruz. Maalesef futbolun bu hale gelmesinin sebebinin önemli bir kısmını hakem hataları oluşturuyor. Ben burada artık beşeri bir hatadan bahsetmiyorum, kasıttan bahsediyorum. Bize kastedene biz de kastederiz.”

İşte TFF Hukuk Kurulu’ndan yapılan açıklama:

“MKE Ankaragücü Kulübü’nün 21.05.2023 tarihinde oynanan Hangikredi Ümraniyespor-MKE Ankaragücü Spor Toto Süper Lig müsabakası öncesi kulüp sosyal medya hesabından yayınlanan açıklamalarda yer alan “hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında açıklamalar” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine,

MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca’nın aynı müsabaka öncesi kulüp sosyal medya hesabından yayınlanan açıklamalarında yer alan “hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında açıklamalar” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK’ya sevkine,

MKE Ankaragücü Kulübü idarecisi Hüseyin Aytekin’ in aynı müsabakadaki “tehdidi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 41. maddesi uyarınca ve “talimatlara aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. maddesi ile Akreditasyon Talimatı’nın 7. maddesi uyarınca 23.05.2023 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.”

ÜMRANİYESPOR – ANKARAGÜCÜ MAÇINDAKİ POZİSYON

HangiKredi Ümraniyespor ile MKE Ankaragücü arasındaki mücadelede çok tartışma yaratan bir pozisyon yaşandı.

Mücadele 1-1 devam ederken Ankaragücü’nde Malcuit son çizgiye inip ortasını yaptı. Top Mustafa Eser’e çarparak Ankaragüçlü Djokanovic’e geldi. Ofsayt pozisyonunda olmayan Djokanovic, topu ağlara gönderdi.

Hakem Mete Kalkavan, golü iptal ederek öncesinde penaltı olduğu kararını verdi. VAR hakemi Alper Ulusoy, Mete Kalkavan’ı çağırarak pozisyonu incelemesini istedi. Hakem Mete Kalkavan, pozisyonu inceleyerek penaltıyı iptal etti ve mücadelenin hakem atışıyla başlamasını istedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir