DEVA Partisi lideri Ali Babacan’dan CHP ile yerel seçim ittifakı yorumu! ‘Bize sorarlar mı bilmem’

Genel hezimeti sonrası dağılan 6’lı masanın eski ortakları, yerel seçimler için yeni bir ittifak arayışı içinde..

Seçimlere 4 ay kala CHP’de koltuğu Kemal Kılıçdaroğlu’ndan alan Özgür Özel, ilk olarak HDP’ye yeşil ışık yaktı, ardından İyi Parti’ye teklif götürdü.

Ancak CHP’nin HDP ile olan yakınlığı, İyi Parti’yi rahatsız etti.

Bu gelişmelerle toplanan İyi Parti Genel İdare Kurulu’nun toplantısından, CHP’nin beklediği karar çıkmadı. İyi Parti, CHP’ye “hayır” dedi.

Seçim için herkesle görüşeceğini belirten Genel Başkanı Özgür Özel’in “CHP listelerinden Meclis’e giren 15 DEVA’lı milletvekili” polemiği yaşadıkları DEVA Parti’ne gidip gitmeyeceği ise merak konusu.

Konu Ali Babacan’a soruldu.

CHP ile yerel seçim ittifakı soruldu

Tv 100’de katıldığı programda gazetecilerin sorularını yanıtlayan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, için adaylarını açıklamaya başladıklarını belirterek “Biz yola çıktık yürüyoruz” dedi.

“Bizimle tekrar görüşme ihtimalini çok zayıf görüyorum”

Vekil krizi sonrası DEVA Partisi ile görüşme ihtimalini çok zayıf gördüğünü belirten Babacan, şu ifadeleri kullandı:

Birincisi bizim bir Genel Merkez Yönetim Kurulu kararımız var. Yerel seçimlere müstakil girmeyle alakalı. Biz bu kararı almış bulunmaktayız ve adaylarımızı açıklamaya başladık. Biz yola çıktık, yürüyoruz yani.

İkincisi CHP içerisindeki tartışmalara baktığımızda, ittifakı destekleyenler ve karşı olanlar diye bir iki grup oluştu. Ve Sayın Özgür Özel de aslında 6’lı masanın çok da doğru bir şey olmadığını, bu kadar çok sayıda partinin beraberce CHP listesinden seçime girmesinin doğru olmadığını, dolayısıyla bu birlikteliğin iyi bir fikir olmadığını parti içerisinde söyledi ve iki argüman yarıştı CHP içerisinde. Ve belli oyla da Özgür Özel seçilmiş oldu. 

“İstanbul ve Ankara’yı bizim adaylarımız çok daha iyi yönetecek”

Öte yandan Babacan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun çalışma performansıyla ilgili bir şey diyemeyeceğini vurgulayarak adaylarından bahsetti:

İmamoğlu ve Yavaş, altılı masada beraber çalıştığımız arkadaşlardı. Onların performansı ile ilgili çok detaylı bir şeyler söylemem, eski beraber çalışma hukukuna uygun olmaz diye düşünüyorum. Bizim adaylarımız çok daha iyi yönetecek.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx