Denizbank davasında flaş gelişme: Futbolcular karara isyan edecek

Aralarında Emre Belözoğlu, Arda Turan, Fernanda Muslera ve Selçuk İnan’ın da olduğu ünlü futbolcuların banka müdürü Seçil Erzan tarafından dolandırılmasına ilişkin dava öncesi banka yönetim kurulu üyeleri ve yetkilileri, birçok futbolcu için “tefecilik” şikayeti yaptı.

Futbolcular takipsizlik kararını aldıktan sonra, “Yargılamayı amacından koparıp, saygınlık zedelememeye çalışıyorlar” dedi. Futbolcular, “iftira” suçundan dava açılmasını istedi.

216 YIL İLE YARGILANACAK

Denizbank’ın eski şube müdürü Seçil Erzan ve altı işbirlikçisi Galatasaray camiasından tanınmış isimlerini ve onlarca banka müşterisini yüksek getiri vaadi ile bir fon yatırımı adı altında dolandırmakla suçlanıyor.

Türkiye gündemine bomba gibi düşen ünlü futbolcuların dolandırıldığı dava kapsamında Seçil Erzan “Özel Belgede Sahtecilik” ve “Tacir veya Şirket Yöneticisi Olan ya da Şirket Adına Hareket Eden Kişilerin Ticari Faaliyetleri Sırasında Dolandırıcılık” suçlarından yargılanacak ve 216 yıla kadar hapis cezası istemiyle yarın hakim karşısına çıkacak.

“İFTİRA”

Mağdur futbolcuların avukatı Rezan Epözdemir duruşma öncesi sürpriz bir hamle yaptı. Epözdemir müvekilleri Selçuk İnan, Emre Çolak, Emrah Çolak, Musa Mert Çetin adına “iftira” suçundan bankanın yönetim kurulu üyeleri ve yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Selçuk İnan’ın hileli hareketlerle aldatıldığı ve mağdur edilmesine rağmen banka tarafından hakkında “tefecilik” suçundan şikayet edildiği beyan edilen dilekçeye takipsizlik kararı verildi.

Takipsizlik kararının verilmesinin ardından Seçil Erzan’a dava açıldı. Erzan’ın Selçuk İnan’ın dosyanın müştekisi olduğu, aynı olayda hem şüpheli hem de müşteki olmasının mümkün olmadığı bildirildi.

Dilekçede Erzan’ın mağdurlara fon vaadinde bulunarak paralar aldığı belirtildi. Aynı zamanda banka yöneticileri tarafından kendisine sürece dahil olmadıkları yönünde beyan vermesi için baskı yapıldığına dair ifade vermesini istediği belirtildi.

Şube müdürü Seçil Erzan’ın bankanın sadece seçkin müşterilerine sunduğu yüksek getiri garantili fon yatırımı sunduğu ve futbolcuların bu güvene dayanarak paralarını teslim ettiği vurgulanan dilekçede, “Müvekkiller paraları kazanç elde etmek amacıyla bankaya ve yöneticilerine duyduğu güven nedeniyle teslim etmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Dilekçede futbolcu Selçuk İnan’ın fona yatırdığı 3 milyon 685 bin doların 2 milyon 150’sini aldığı toplamda 1 milyon 535 bin dolar zararı bulunduğu anlatıldı.

Emre ve Emrah Çolak ile Musa Mert Çetin’in fona yatırdığı paranın hiçbirini alamadığı ve dolayısı ile tefecilik suçunun unsurlarının oluşmadığı vurgulandı. Dilekçede aynı zamanda banka müdürünün mağdurları manipüle etmeye çalıştığı da vurgulandı.

Aynı zamanda futbolcular, şüpheliler hakkında asılsız iddialarıyla saygınlık zedeleme ve yargılamaları mecrasından koparmak amacında olduğu gerekçesiyle “iftira” suçundan cezalandırılmaları için dava açılması talep etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx