Bir sosyal medya kullanıcısı tren yolculuğu manzarasını kapatınca Buzdağı Su markasını eleştirmişti… Firmadan açıklama geldi

Sakarya merkezli Buzdağı Su firması TCDD’ye ait hızlı trenlere reklam verdi.

Bazı trenlerin dış cepheleri Buzdağı firmasının reklamı ile kaplanınca, trendeki pencereler de kapandı. Dışarıdaki manzarayı göremeyen yolcular ise duruma sosyal medya üzerinden tepki gösterdi

Sosyal medyada bazı kullanıcılar, “Yüksek Hızlı Tren camlarına reklam giydirilmesi hiç hoş olmamış”, “Tek bir zevkimiz vardı müzik dinleyip, bozkır izlemek onu da aldın”, “Hızlı trende dışarıda manzara var ama göremiyorsunuz. Neden? Çünkü tüm camları reklamla kaplamışlar. Çünkü biz gemi ve deniz manzarası yerine Buzdağı su reklamı görmeyi tercih ederiz. Boşluk da bırakmasaydınız, ışıkta girmese olurdu” diyerek tepkilerini dile getirdi ve firmayı etiketledi.

“YOLCULUKLARIN KEYİFLİ KALMASI BİZLERİ DAHA DA MUTLU EDER”

Bunun üzerine önce Sakaryalı su firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, sosyal medya hesabından açıklama yaptı:

Tren yolculuklarının keyfini bozduğu tespit edilen reklamlarımızın hemen kaldırılmasını istedim. Buzdağı Su olarak manzaraların özgür, yolculukların keyifli kalması bizleri daha da mutlu eder.

BUZDAĞI SU’DAN AÇIKLAMA

Daha sonra Buzdağı Su firmasının resmi LinkedIN hesabı üzerinden yapılan yazılı açıklamada da “Buzdağı Su olarak, müşterilerimizin ve toplumumuzun beklentilerini her zaman ön planda tutuyoruz. Bu doğrultuda, kamuoyunda da yer bulan, tren yolculuklarında manzaraları kapatan reklamlar konusu üzerine hemen harekete geçtik. Buzdağı Su Yönetim Kurulu Başkanımız Mahmut Kösemusul’un talimatı ile tren yolculuklarının keyfini bozduğu tespit edilen reklamların kaldırılması için gerekli çalışmaları hemen başlattık. Yolcularımızın manzaraları özgürce seyrederek keyifli bir yolculuk yapmalarını sağlamak bizim için büyük bir mutluluktur. Buzdağı Su olarak, toplumsal hassasiyetlere her zaman önem verdiğimizi ve bu tür konularda hızlı bir şekilde aksiyon almaya devam edeceğimizi vurgulamak isteriz” ifadeleri yer aldı.

“ÇOK MUTLU OLDUM”

Başta sosyal medya hesabından Buzdağı Su firmasına tepki gösteren kullanıcı, firmanın geri adımı sonrasında, “Buzdağı viral olan tren reklamı eleştirimi ciddiye alarak geri adım atmış. Gerçekten çok şaşırdım ve çok mutlu oldum. Normalde buna TCDD Taşımacılığın izin vermemesi lazımdı. Ona rağmen eleştirilerimizi ciddiye alan Buzdağı Su ve Mahmut Kösemusul’un hızlı reaksiyonu için teşekkür ederim” diyerek açıklamada bulundu.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx