400 kilometre hızla kaza yaptı burnu bile kanamadı!

Şirket tarafından geçtiğimiz cumartesi günü resmi Instagram hesabından bir gönderi paylaşıldı. Bu gönderide muhteşem tasarımıyla bir Hennessey Venom F5 otomobili yer alıyordu. Ancak konumuz paylaşılan fotoğraf değildi. İşte konuyla ilgili detaylar ve dahası…

Hennessey Venom F5, saatte 400 kilometre ile giderken kaza yaptı!

Hennessey Venom F5 test sürüşü esnasında saatte 400 kilometre hıza ulaştı. Test pilotu kendinden emin bir şekilde otomobili kullanırken bir anda kontrolü kaybetti ve büyük bir kaza yaptı. Kazanın ardından araç içerisinden çıkan pilotun burnu bile kanamadı. Konuyla ilgili olarak şirket resmi Instagram hesabından bir gönderi yayınladı. Olay resmen güvenlik öncelikli mühendisliği ve mucizeyi bir arada barındırıyor.

Venom F5 2020’de piyasaya sürülen 1.842 beygir güce sahip bir süper otomobil. Paradan biraz daha fazla şey vererek satın alabildiğiniz bu otomobil gücünden de anlaşılacağı üzere gerçek bir hız canavarı. Tabi bu kadar büyük bir güç beraberinde de ciddi sorumluluklar getiriyor. Zira otomobil 400 kilometre hıza ulaşabiliyor.

Geçtiğimiz hafta Hennessey Venom F5 modelini test etmek için piste çıkartan bir pilot aracın limitlerini zorlamak istedi. 400 kilometre hıza kadar çıkan otomobil marka tarafından yapılan açıklamaya göre maruz kaldığı bastırma (draft) kuvvetleri sebebiyle kontrolden çıktı. Devamında pist duvarlarına sayısız kez çarptığı tahmin edilen otomobilin içerisindeki test pilotu ise sadece ufak sıyrıklar ile otomobilden çıktı.

Bu inanılmaz olayla ilgili olarak açıklama yapan John Hennessey, olayla ilgili araştırmanın devam ettiğini, aracın neden kaza yaptığına ilişkin kesin sonucun henüz çıkmadığını belirtti. Ardından “İnanılmaz derecede sağlam bir araç tasarlayan ve inşa eden mühendis ve teknisyenlerden oluşan ekibimize minnettarım” ifadelerine de yer verdi.

Peki siz Hennessey Venom F5 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar bölümünde paylaşmayı unutmayın. Daha fazla içerik için ShiftDelete.Net YouTube kanalına abone olabilir video bildirimlerini açabilirsiniz. Ayrıca ShiftDelete.Net sosyal medya hesaplarını da takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx