Türkiye’nin zaferi sonrası kendi ağızlarıyla itiraf ediyorlar: Avrupa terörde lojistik üs!

Türkiye, geçtiğimiz günlerde düzenlenen NATO Başkanlar Tepesi’nde terörle çabada kıymetli bir kazanım daha elde etti. Tüm NATO üyeleri, PKK, YPG, PYD ve FETÖ üzere terör örgütleri ile çabaya takviye kelamı verdi. Bu gelişmelerin akabinde Avrupa’da terör örgütü PKK’nın faaliyetleri yine gündeme geldi.

Almanya merkezli Deutschlandfunk haber sitesi, terör örgütü PKK/YPG’nin içyüzünü ortaya koydu. Sitede yer alan habere nazaran terör örgütü, yasa dışı göç, uyuşturucu ve insan kaçakçılığı bahislerinde faaliyet göstererek maddi çıkar sağlıyor. Deutschlandfunk’un haberine nazaran örgütün ana geliri Suriye ve Irak’ın kuzeyinden elde ediliyor.

BATI’NIN TAKVİYESİ FELAKET

Haberde Viyana Ulusal Savunma Akademisi’nden Walter Posch’un da kanılarına yer verildi. Posch, Batı dünyasının Suriye’de terör örgütü PKK/YPG’ye takviyesini de “Çoklu sonucu olan bir felaket” olarak niteledi. Posch ayrıyeten PKK/YPG terör örgütünün demokratik toplum telaffuzlarına Batı’nın kandığını vurguladı.

Deutschlandfunk’taki haberde ayrıyeten, son yıllarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hükümeti altında Kürtlere, lisanlarını konuşmak ve öğretmek üzere daha fazla kültürel haklar verildiği, Türkiye’deki Kürtlerin artık Türk ordusuyla savaş istemediği vurgulandı.

JEFFREY: PKK-YPG AYNI

Haberde ayrıyeten ABD’nin eski Irak ve Suriye Büyükelçisi James Jeffrey’nin PKK-YPG irtibatını açıklaması da hatırlatıldı. Jeffrey, mayıs ayında Washington’un 2014 yılından bu yana Suriye’de terör örgütü PKK ile irtibatlı bir örgütle çalıştığını söylemiş ve bu örgütün YPG olduğunu itiraf etmişti. Haberde ayrıyeten Jeffrey’in, PKK’nın artık Irak’ın kuzeyinde ve Suriye’nin birtakım bölgelerinde tesirini artırdığını, Türkiye için önemli bir tehdit oluşturduğunu vurguladığına da yer verildi.

EUROPOL RAPORU: AVRUPA TERÖRDE LOJİSTİK ÜS

Avrupa Polis Teşkilatı (Europol), 2018 yılında, PKK’nın Avrupa’yı lojistik üs olarak kullandığını vurguladı. Yasa dışı faaliyetlerini yürütmek için Avrupa genelinde mafyavari bir yapılanma kuran terör örgütü PKK, dünya genelinde uyuşturucu ticareti ve insan kaçakçılığında da önde gelen yasa dışı yapılardan birisi.

KAYNAK: SABAH GAZETESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.