Ripple Davası: Hinman Belgeleri Anlaşmazlığı Zaman Çözülecek?

SEC ve Ripple davası yavaş da olsa ilerlemeye devam ediyor. Süreçte önemli Hinman e-postalarının ve ilgili belgelerin açığa çıkmasıyla ilgili meselelere olan merak arttı. Ancak, davada hala bekleyen birçok anlaşmazlık var. Artan belirsizlikler arasında Avukat James Filan, davanın güncel takvimini paylaştı.

Ripple Davası doğru yönde mi gidiyor?

James Filan’a göre, mühürleme konusunda zaten tam olarak bilgi verildi. Ancak, bu hareketlerin sonuçları tam olarak açıklığa kavuşmadı. Hariç tutma cevaplarının bazı bölümlerinin mühürlenmesi için önergenin 9 Eylül 2022’ye kadar sunulması gerekiyor. Filan, bu itirazlara ise 16 Eylül 2022’ye kadar yanıt verilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Bu arada, Hinman belgeleriyle ilgili karar hala beklemede. SEC’in DPP ve Avukat müşteri ayrıcalığına ilişkin iddiası üzerindeki savaş, Ripple Davasında henüz çözülmedi. Ancak, konu hakkında yeterince bilgi verildi. Yine de sanıklar bölge yargıcı Torres’in kararını bekliyor. Avukat, ikinci devreye DPP temyiz veya dilekçe alma seçeneğinin olduğunu kaydetti. Bu arada SEC, mahkeme önünde iddiasını kaybederse, ara temyiz başvurusu yapması mümkün. Ancak, doğal olarak bu süreç zaman alacak.

Hinman belgeleri çıkacak mı?

James Filan, halkın Ripple Davasında Hinman belgelerini görmekten çok uzak olduğunu söylüyor. Ancak, ne zaman çıkacağını kestirmek oldukça zor. Filan, karar tarihiyle ilgili tahminlerine bağlı kalacağını da sözlerine ekliyor. Filan’a göre, Yargıç Torres, 31 Mart 2022 civarında uzman önergeleri ve özet karar önergeleri üzerinden sonuçlar çıkaracak. Bununla birlikte Filan, Ripple Davası konusunda Hinman belgelerinin ifşası için şüpheci yaklaşıyor.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere daha önce, John Deaton, özet kararın XRP ve Ethereum arasındaki karşılaştırmayı içereceğini ima etti. Bununla birlikte, erken yıl satışları ile günümüz satışları arasındaki verileri de içereceğini umuyor. Ayrıca doğrudan satışları ve ikincil satışları da içermesi mümkün. XRP dostu avukat Jeremy Hogan da, özet karar brifinglerinde görmeyi umduğu önemli bir şeyden bahsetti. Bu kapsamda, Hogan şunları yazdı:

Özet karar brifinglerinde yakında görmek istediğim bir şey, Ripple’ın XRP ve ETH arasındaki karşılaştırmayı ne ölçüde yaptığıdır.

Ripple Davasının merkezinde, 2018’de eski SEC yetkilisi William Hinman’ın ETH’nin bir menkul kıymet olmadığını belirten konuşması yer alıyor. Gözlemciler, davanın tamamında eski SEC yetkilisinin dört yıl önce yaptığı konuşmanın belirleyici olacağını söylüyor.

Ripple’a göre belgeler, şirketin yanlış bir şey yapmadığını göstermek için gerekli. Ayrıca, SEC’in gelişmekte olan kripto piyasasında kazananları ve kaybedenleri keyfi olarak seçtiğini göstermek için önemli. Buna ek olarak Ripple yetkilileri, SEC’in gizli tutmak istediği kayıtların, ajansın üst düzey yetkilileri arasında XRP güvenliğini etiketleme konusundaki anlaşmazlığı ortaya çıkaracağını ve SEC’in konumunu baltalayacağını düşünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.