ÖSYM’den misyonlu fiyatlarıyla ilgili açıklama

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, bu yılın ikinci altı ayı için imtihan vazifeli fiyatlarının güncelleneceğini ve bunun yıl sonuna kadarki imtihanlarda geçerli olacağını bildirdi.

Ücretler hesaplara yatırıldı

ÖSYM’den yapılan açıklamada, 18-19 Haziran’daki 2022-Yükseköğretim Kurumları İmtihanı’nın (YKS) birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) misyon alan imtihan vazifeli fiyatlarının 24 Haziran Cuma; Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve Yabancı Lisan Testi (YDT) oturumlarında misyon alan misyonlu fiyatlarının de bugün hesaplara yatırıldığı belirtildi.

Sınav vazifeli fiyatlarında güncelleme

AA’da yer alan habere nazaran açıklamada, imtihan vazifeli fiyatlarına ait de bilgilendirme yapıldı.

Açıklamada, “2022 yılının birinci altı ayı (Ocak-Haziran dönemi) için 2022 Ocak ayında belirlenen misyonlu fiyatları, 1 Ocak 2022’den bu vakte kadar gerçekleştirilen YKS dahil tüm imtihanlarda (19 sınav) vazife alan imtihan görevlilerimize tıpkı meblağlar üzerinden ödenmiştir. 2022 yılı ikinci altı ayı (Temmuz-Aralık dönemi) için misyonlu fiyatları güncellenecek ve belirlenecek vazifeli fiyatları 1 Temmuz’dan itibaren yıl sonuna kadar uygulanacak imtihanlarda geçerli olacaktır. Tüm imtihan görevlilerimize katkıları ve emekleri için teşekkür ederiz.” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.