Ömer Erdoğan: Kıymetli bir galibiyet aldık

MKE Ankaragücü Teknik Yöneticisi Ömer Erdoğan, Spor Toto Üstün Lig’in 7. haftasında Demir Küme Sivasspor’u 2-1 yenerek, kıymetli bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Erdoğan, oyuncularını aldıkları galibiyetten ötürü kutlayarak, “Sahada birinci dakikada itibaren çok uygun çaba eden bir ekip vardı. Futbol olarak geçen haftaya kıyasla fazla pas yapamadık, oyunsal olarak gerideydik. Sivasspor sert bir grup. Onlar da güzel çaba etti. Alanda istekli arzulu bir Ankaragücü vardı. Kıymetli bir galibiyet aldık. Ulusal orta ilaç üzere olacak. Başakşehir maçında taraftarımızla galibiyet almak istiyoruz.” dedi.

Ankaragücü taraftarının kendisine olan inancını hissettiğini lisana getiren Erdoğan, “Ankaragücü taraftarı kendimi konutumda üzere hissettiriyor. Tarihi çok büyük bir toplulukta olduğum için çok memnunum. Faruk liderle birinci konuşmamızda çok büyük gayelerimiz olacağını görüştük. Liderim çok güzel niyetli, bu kulübü çok düzgün yerlere taşımak istiyor. Bugünden yarına kolay değil fakat Ankaragücü’nde uzun vadeli değerli projeler var. İleri vakitte şampiyonluğa oynayan bir kulüp haline gelebiliriz. İnşallah bize de burada uzun periyot çalışmak nasip olur. Hoş şeyler başaracağız.” diye konuştu.

A Ulusal Futbol Grubu’na davet alan Tolga Ciğerci’yi de tebrik eden Erdoğan, “Kuntz hoca, bizi arayıp hoş haberi verdi. Haberi, Tolga’ya benim iletmemi istedi maç öncesi. Çok nazik bir davranış, hocamıza da çok teşekkür ediyorum. Bana nazaran çok hak etti. Buraya idmansız formda gelip çok çabuk ahenk sağladı.” ifadelerini kullandı.

Günün en fazla koşan iki ismi Tolga Ciğerci ve Taylan Antalyalı’nın ahengini da öven Erdoğan, “Günümüz futbolunda koşu aralığından daha kıymetli olan yüksek süratte sprint sayısı. Harika Lig’de yüksek süratle koşu yapan bizdik geçen hafta. Tolga, Türkiye’nin şu an 6 numarada en düzgün geçiş oyunu oynayan, en çok koşan, gol bölgesinde en tesirli olan ismi. Taylan da uzun vakittir Galatasaray’da önemli maçlarda misyon aldı. Deneyiminden de faydalanacağız. Kolay değil, birinci sefer yan yana oynuyorlar. Fazla taktiksel egzersiz yapamadılar bizlerle. Birbirlerine ve kadro arkadaşlarına ahengi çabuklaştırmaya çalıştık. İlerleyen haftalarda çok daha güzel olacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

Ömer Erdoğan, bugün 21 kişilik takımda olmayan isimlerin sakatlığının bulunmadığını, büsbütün taktik maksatlı takıma alınmadıklarını kelamlarına ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.