Mesut Özil, Başakşehir’e imzayı attı!

Medipol Başakşehir’in yeni transferi Mesut Özil için bugün Fatih Terim Stadı’nda, Lider Göksel Gümüşdağ’ın da katılımıyla imza töreni düzenledi.

Mesut Özil: Buraya geldiğim için çok mutluyum

Başakşehir’in yeni transferi Mesut Özil’in birinci açıklamaları şu halde:

“Diyebilecek çok şey var aslında. Buraya geldiğim için çok memnunum. Yalnızca futbola odaklı bir aile ortamı var. Benim de tek gayem futbol oynamak. O yüzden buranın hakikat adres olduğunu düşünüyorum. Başakşehir’de olduğum için çok memnunum. Aile ortamı var, yalnızca futbola odaklı. Benim gayem de yalnızca futbol oynamak, huzurlu yaşamak. Düzgün ki de gelmişim.”

10 numara Mesut Özil’in

“Berkay kardeşimle konuştum. Daha evvelce de tanışıyorduk. 10 numarayı bana verdi. Kendisine çok teşekkür ediyorum.”Fenerbahçe sözleri

“Bir Fenerbahçeli olarak, Fenerbahçe her vakit kalbimde olacak. Fenerbahçe konusunu çok fazla konuşmak istemiyorum. Topluluk da hala dayanak veriyor çok teşekkür ederim. Futbolda bunlar daima oluyor. Ben buraya memnun olmaya geldim, orada o bahtı bulamadım. Emre hoca ile konuştuk ve planları çok hoşuma gitti.”

“Futbolda bazen bunlar olabiliyor… Başakşehir’e memnun olmaya geldim, orada bu bahtı bulamadım. Emre hocayı bayağıdır tanıyorum. Bana kanılarını anlattı. Çok hoşuma gitti, o yüzden Başakşehir’i tercih ettim.”

Göksel Gümüşdağ: Bir düş gerçekleşti

Başakşehir Lideri Göksel Gümüşdağ basın toplantısında şu tabirleri kullandı:

“Mesut’un sahip olduğu mesleğe, Türk futbol tarihinde sahip olan bir oyuncu yok. Bir gün yollarımızın kesişeceğini diliyordum. Bu hayal gerçekleşti ve Mesut Özil artık Başakşehir’de.”

“2018 yılında bir Alman gazetesine verdiğin röportajda söylediğim hayalin gerçekleştiği günü yaşıyoruz. Mesut Özil’e güzel geldin diyorum. Mesut Özil’i Başakşehir formasıyla egzersizde gördüğüm an, Bild’e verdiğim röportaj aklıma geldi. Bir düş gerçekleşti.”

“Mesut’un mesleğini, yeteneğini konuşmaya gerek yok. Ben 2 yıllık mukavele önerdim ancak kendisi 1+1 yıl yapalım, seneye tekrar kıymetlendiririz dedi. Buna da hürmet duyduk.”

“Mesut Özil, dün akşam prestijiyle teknik yöneticimiz Emre Belözoğlu’yla idmanlara başlamış durumda.”

Sözleşme detayı

“Mesut Özil grup arkadaşlarının üstüne çıkmayan bir maaş alacak. Fedakarlık yaptı, kendisine teşekkür ederim.” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.