Kritik ihtar: Kimi ormanlık alanlarda piknik yasaklandı

Gaziantep Valisi Davut Gül, toplumsal medya hesabından yapılan açıklamada kimi ormanlık alanlarda piknik yapmanın yasaklandığı belirterek, yangınlara karşı ikazda bulundu.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Valilik ve Orman İşletme Müdürlüğü iş birliğinde 180 orman köyüne yangınla uğraş ve önlemeye yönelik materyal dağıtımının yapıldığı Gaziantep’te, Vali Davut Gül’den orman yangınlarına karşı kritik bir ihtar geldi.

Vali Gül ihtarda kimi ormanlık alanlarda piknik yapmanın yasaklandığını duyurulurken, “Orman yangınları açısından kritik aylar başladı. Ormanlara denetimsiz giriş çıkışlar yüksek risk oluşturuyor. 1 Ekim tarihine kadar, nizamlı piknik alanlarının dışındaki orman alanlarına girmek, piknik yapmak yasaklanmıştır” tabirlerine yer verildi.

Kamu kurum yöneticileri ile de Orman Yangınlarını Tedbire ve Önlemleri Kıymetlendirme Toplantısı’nda bir ortaya gelen Gaziantep Valisi Davut Gül’ün de toplantıda kurum yetkililerini yangınlara kaşı gerekli tüm önlemlerin kısa müddette tamamlanmasını istediği öğrenildi.
Uyarı ve toplantıların akabinde ise sıcaklıkların artmaya başladığı Gaziantep’teki ormanlık alanların etraflarındaki önlemler de arttırıldı. (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.