İngiltere’den Türkiye’ye mülteci gönderme planına Öztrak’tan reaksiyon

CHP Genel Lider Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İngiltere Dışişleri Bakanı Liz Truss’ın yasa dışı göçmenleri Türkiye’ye gönderme planına reaksiyon gösterdi. Türkiye ile tıpkı kredi notuna sahip olan ülkelerin tablosunu paylaşan Öztrak, “Türkiye’yi Ruanda ile tıpkı lige düşürenler, muhataplarımızın cüretini artırıyor. Lakin az kaldı. Devlet, devlet üzere yönetilecek.” dedi.

İngiltere’de Dışişleri Bakanı Liz Truss’ın başbakan olması halinde yasa dışı göçmenleri Ruanda’nın yanı sıra Türkiye’ye de gönderme planı yaptığı istikametindeki haberlerin dış basında yer alması muhalefetin reaksiyonunu çekmişti. Bir reaksiyon de CHP Genel Lider Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak’tan geldi.

“BU CÜRETİ NEREDEN ALIYOR?”

Sosyal medya hesabından Türkiye ile tıpkı kredi notuna sahip olan ülkelerin tablosunu paylaşan Öztrak, şu tabirleri kullandı:

“Türkiye’ye çöplerini gönderen İngiltere Dışişleri Bakanı, mültecilerini Ruanda ile birlikte Türkiye’ye gönderme cüretini nereden alıyor? Karşılığı tabloda. Türkiye’yi Ruanda ile birebir lige düşürenler, muhataplarımızın cüretini artırıyor. Fakat az kaldı. Devlet, devlet üzere yönetilecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.