Fatma Kovan’ın katiline indirimsiz müebbet

Denizli’nin Çal ilçesinde, eski eşini tüfekle öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan 28 yaşındaki sanık, müebbet mahpus cezasına çarptırıldı.

Denizli 7. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Osman Ayvaz, Kocabaş D Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan Ses ve Manzara Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden katıldı.

Ölen Fatma Kovan’ın babası Merol Kovan, annesi Seval Kovan ve taraf avukatları ise salonda hazır bulundu.

Son savunmasını yapan sanık, pişman olduğunu söyleyerek cezasında indirim talep etti

Fatma Kovan’ı tüfekle öldürüp kaçan Osman Ayvaz Kütahya’da yakalanmıştı

Cinayeti ağır tahrik altında işlediğini ileri süren sanık, “Çocuğum, eski eşimin ailesi tarafından yönlendirildi. Kendisine öğretilenleri söyledi. Darpta bulunmadım. İsimli rapor da bunu doğruluyor. Olaylar bahsettikleri üzere yaşanmadı. Olay günü konuşmak için dışarı çıkmıştık. Bana ağır hakaretlerde bulundu, kendimi kaybettim. Kaç el ateş ettim hatırlamıyorum. Kendime geldiğimde yerde yatıyordu.” dedi.

Anne Seval Kovan, sanığa en ağır cezanın verilmesini istedi.

Taraf avukatlarını da dinleyen mahkeme heyeti, sanık Osman Ayvaz’a müebbet mahpus cezası verdi.

Çal ilçesinde geçen yıl 6 Mart’ta, Osman Ayvaz, ortak çocuklarını almak için konutuna gelen eski eşi Fatma Kovan’ı av tüfeğiyle ateş ederek öldürmüştü.

“İÇİMİZ SOĞUMADI ANCAK SU SERPİLDİ”

Baba Merol Kovan, duruşma sonrasında gazetecilere, Türk adaleti ve yargısına en başından beri güvendiğini söyledi.

Anne Kovan ise mahkemenin verdiği kararı hakikat bulduğunu belirterek, “Biz de bu kararı bekliyorduk. İçimiz soğumadı ancak bir su serpildi. Benim canım yandı. İnşallah bu sonuçtan herkes korkar da artık bayan cinayetleri son bulur.” diye konuştu.

Ailenin avukatı Melike İlkgül Yurttürk de sanığın tüm savunmalarına karşın mahkemenin cezada hiçbir indirimine gitmediğini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.