Erdoğan: Kooperatif marketlerinde büyükbaş hayvan etinde yüzde 30-35 indirim yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, DSİ tarafından üretimi tamamlanan 34 hidroelektrik santralinin açılış merasiminde konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerinde büyükbaş hayvanlarda da yüzde 30-35 indirimle satışa başlayacağız. Bu, piyasaların istikrarını bozanları da hizaya getirecek” diye konuştu.

Erdoğan, “Türkiye’nin elde ettiği her kazanımı değersizleştirmeye çalışanları kederle takip ediyorum. Dünyada kendi ülkesinin felaketinden medet umacak sefil bir güruhun yaşadığı bir öbür yer var mıdır, bilmiyorum” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından kıymetli başlıklar şöyle:

“Kamu-özel dal işbirliği ile 20 farklı vilayetimizde faaliyete geçecek 34 hidroelektrik santralimiz, 653 kilovatsaat heyeti güce ve yıllık 2,3 milyar kilovatsaat güç üretim kapasitesine sahiptir. Yatırım bedeli 16 milyar lirayı bulan bu santraller, ülkemize yıllık 2,7 milyar lira ekonomik yarar sağlayacaktır. Kendilerini 6 yılda amorti edecek hidroelektrik santrallerimiz, akabinde uzun yıllar boyunca ekonomimize katma paha sağlamaya devam edecektir.

Son 20 yılda ülkemize bugün açılışını yapacaklarımızla birlikte 605 yeni hidroelektrik santrali kazandırmış ve toplam sayısı 730’a çıkarmış olmakla gurur duyuyoruz. Bizden evvel bu sayının yalnızca 125 olduğunu da hatırlatmak durumundayım. Ayrıyeten, sulama ve içme suyu emelli olanlarla birlikte artık toplam baraj sayımız 930’u bulmuştur.

Biz dünyaya kelamımızı, ülkemizi eserlerimizle donatarak söyledik, söylüyoruz. Ülkemizi 20 yılda asırlık eser ve hizmetlere kavuştururken aklımızda daima daha büyük maksatlar vardır. Her alanda kalkınmanın altyapısını kıymetli ölçüde tamamladık. Artık sıra asıl amaçlarımızda; yani 2053 vizyonumuzu hayata geçirmekte. Bundan 11 yıl evvel milletimizle 2053 yılı gayelerimizi paylaştığımızda birileri bize saldırmıştı. Türkiye’nin elde ettiği her kazanımı değersizleştirmeye çalışanları hüzünle takip ediyorum. Dünyada kendi ülkesinin felaketinden medet umacak sefil bir güruhun yaşadığı bir diğer yer var mıdır, bilmiyorum. 18 Mart Çanakkale Köprüsü, başlarken bizimle dalga geçtiler. Bu olur mu? Tabi bunlara nazaran olmaz.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.