CHP’li Lider yardımcısının istifasının akabinde taciz çıktı

Balıkesir’in Edremit İlçesi’nde CHP mitingi öncesi apar topar misyondan alınan Belediye Lider Yardımcısı Tümdeniz Çelebi’nin istifa münasebetinin ayrıntılarına SABAH ulaştı.  Kemal Kılıçdaroğlu’nun Balıkesir’e yapacağı mitingden bir gün evvel Tümdeniz Çelebi ‘başkan yardımcılığı’ misyonundan istifa ederken belediye meclis üyeliği vazifesinden istifa etmedi. İmardan sorumlu Belediye Lider Yardımcısı Tümdeniz Çelebi’nin ismi, 2019 yılında bir kişiyi silah zoruyla dağa kaldırma olayında da geçmişti.

Son devirde taciz ve cinsel istismar skandallarıyla gündemden düşmeyen CHP’de bir taciz argümanı da Kemal Kılıçdaroğlu’nun Balıkesir mitingi öncesi Edremit Belediyesi’nde yaşandı. Teze nazaran İstanbul’da Sanayi Mühendisliği kısmı öğrencisi B.Y. okulların kapanmasıyla Edremit’te yaşayan ailesinin yanına geçti.

B.Y. 20 Temmuz akşamı arkadaşlarıyla buluştu ve daima birlikte Edremit İlçesi Doyran Köyü Altı Kıyı Caddesi’nde bulunan bir balık restoranına gittiler. Arkadaşlarıyla yemek yiyen genç kız, teze nazaran yemek sırasında yan masada oturan bir kişinin bakışlarından rahatsız oldu.

KADINLARA LAF ATTI

İşletme sahibine şikayetini lisana getiren genç kız, o kişinin Edremit Belediye Lider Yardımcısı Tümdeniz Çelebi olduğunu öğrenince arkadaşlarıyla birlikte masasının değiştirilmesini rica etti. Bu sırada Lider yardımcısı Çelebi, argümana nazaran alkolünde tesiriyle masada oturan bayanlara kelamlı tacizlerde bulunmaya başladı.

KABUSU YAŞATTI

Yaşanan kelamlı taciz sonrası bayanlarla Tümdeniz Çelebi ortasında arbede çıktı. Çelebi’nin davranışlarından ve tacizlerinden rahatsız olan B.Y. arkadaşlarıyla yerden ayrıldı ve Edremit’te yaşayan babası E. Y.’yi arayarak olayı anlattı.

BAŞKAN’I ARADI

Kızının yaşadığı kabus sonrası Edremit Belediye Lideri Selman Hasan Arslan’ı arayan baba E.Y. Lider Yardımcısı Tümdeniz Çelebi’nin yaptıklarını anlattı ve Çelebi’nin o misyonu hak etmediğini söyleyerek misyondan uzaklaştırılmasını aksi takdirde genel merkeze şikâyet edeceğini söyledi.

GENEL MERKEZ İSTİFASINI İSTEDİ

Yaşanan gelişmelere karşın Edremit Belediye Lideri Selman Hasan Arslan’ın harekete geçmediğini ve mevzuyu kapatmaya çalıştığını fark eden baba E.Y. CHP Genel Merkezi’nin arayarak kızının yaşadığı kabusu aktardı.

ÖZTRAK İSTİFASINI İSTEDİ

Yaşanan olayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Balıkesir’de yapacağı miting sırasında ortaya çıkabileceğini ve büyük reaksiyon çekeceğini düşünen Genel Lider Yardımcısı Faik Öztrak miting öncesi Belediye Lideri Selman Hasan Arslan’ı arayarak Çelebi’den istifasını istemesini söyledi. Yaşanan gelişmelerin akabinde Tümdeniz Çelebi lider yardımcılığı vazifesinden istifa ederken belediye meclis üyeliği vazifesinden istifa etmedi. Çelebi’nin istifa etmesinin akabinde aile şikayetçi olmaktan vazgeçti.

 

KAYNAK: SABAH – ÜMİT ERKAN DEMİRCAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.