Bu Altcoin Bitcoin, BMW ve Daha Fazlasını Yendi!

Kripto para sektörü büyüdükçe çeşitli kripto para projeleri farklı alanlardaki hakimiyet için savaşıyor. Bu doğrultuda, daha fazla kullanım senaryosuna sahip projeler, çeşitli alanlarda daha başarılı oluyor. Bu kapsamda bir altcoin projesi, Bitcoin gibi liderleri ve BMW gibi dev şirketleri solladı.

Bu altcoin, Bitcoin ve BMW’yi yendi

Ethereum rakibi altcoin projesi Cardano (ADA), “MBLM Top Brand Intimacy 2022” raporuna göre, 52,6 bölüm puanı ile en iyi kripto para birimi markası olarak ortaya çıktı. Cardano; Ford, Nestle ve BMW gibi diğer ana akım şirketleri de geride bırakmayı başardı. Böylece, saygın raporun listesinde genel olarak 26. sırada yer aldı. Bahsi geçen rapor, markaların samimiyetlerini ve kullanıcı ilişkilerini mercek altına alıyor. Buna göre Cardano, en samimi Blockchain projesi.

Bununla birlikte, listede Bitcoin (BTC)’nin yeri de kötü değil. İlk kripto para birimi, dijital varlık markaları arasında ikinci sırada yer aldı ve genel listede 30. sıradaydı. BTC’yi genel sıralamada 111. sırada yer alan Polkadot (DOT) izledi. Lider altcoin Ethereum (ETH) ise 120. sıradaydı ve marka samimiyeti en yüksek dördüncü kriptoydu.

MBLM raporu neyi ölçüyor?

MBLM’nin Marka Yakınlığı Çalışması, duygulara yönelik en büyük markalara odaklanıyor. Buna göre sıralama, tüketicilerin kullandıkları ve sevdikleri markalarla nasıl bağ kurduğunu değerlendiriyor. Ek olarak sıralamanın yapılması için Yapay Zekâ gibi teknolojik araçlardan yararlanarak 600’den fazla markayı inceliyor. 

Araştırma, 0 ile 100 arasında bir bölüm puanına dayalı olarak yoğunluğu, arketipleri ve aşamaları gözden geçiriyor. Böylece, çeşitli sektörlerdeki markaların samimiyetini ölçüyor. Puan ne kadar yüksekse, bir kripto para veya başka sektördeki bir markaya olan duygusal ilişki de o kadar yoğun oluyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Cardano, yakın zamanda Vasil hard fork güncellemesini yayınlayacak. Geliştiricilerin bu konudaki şeffaflığı, ADA’yı sıralamada yükseltmiş olabilir.

Neden Bitcoin, Cardano gibi bir altcoin projesine yenildi?

Araştırmanın sonuçları, Cardano geliştiricilerinin hamlelerinin altcoin projesini Bitcoin’den daha samimi yaptığını ortaya koyuyor. ADA, piyasa içerisinde daha düşük maliyetler ve riskler sağlıyor. Bu nedenle ağ, tüm fark yaratanlara hizmet etmeyi amaç edinen bir platform olarak lanse ediliyor. Bu da araştırmada, ADA’yı iyi pazarlama yapan bir altcoin olarak öne çıkarıyor. Raporda durum şöyle açıklanıyor:

“Cardano, azınlığın yanı sıra çoğunluk için de şans yaratıyor ve olumlu küresel değişim getirmek için çalışıyor. Ayrıca, fark yaratanlar, yenilikçiler ve vizyonerler için bir blok zinciri platformu. Bu, Cardano’nun neden kullanıcılarla duygusal bağlantılar ve daha güçlü bağlar kurmaya öncülük ettiğini açıklıyor.”

Bitcoin, tüketicilerin hayatına girme konusunda lider

Bitcoin, marka samimiyeti konusunda Cardano gibi bir altcoin projesinin gerisinde kaldı. Ancak, MBLM’nin başka bir raporunda lider konumda. Bu rapor, varlık ve markaların tüketici hayatlarında ne kadar yer edindiğine bakıyor. Buna göre BTC, kullanıcıların günlük yaşamlarında daha fazla kök saldı ve tüketicilerin günlük varlığının önemli bir parçası olarak öne çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.