Belma Simavi vefat etti

Belma Simavi, dün ağır bakımda KOAH tedavisi gördüğü Amerikan Hastanesi’nde vefat etti. Hürriyet gazetesinin kurucusu Sedat Simavi’nin oğlu Erol Simavi’nin eşi olan Belma Simavi’nin geçen yıl geçirdiği kalp krizinin akabinde uzun müddettir tedavi gördüğü öğrenildi. Belma Simavi yarın Kanlıca Mezarlığı’nda defnedilecek.

Belma Simavi’nin 62 yıl evli kaldığı Erol Simavi 2015 yılında vefat etmişti.

ÖZKÖK: İSYANKAR, BAŞ TUTAN PATRONUMUZDU

Hürriyet’in eski genel yayın direktörü Ertuğrul Özkök, Instagram hesabından Belma Simavi’nin vefatının akabinde şunları yazdı:

“Belma Simavi’yi herkes Hürriyet gazetesinin eski sahibi Erol Simavi’nin eşi olarak tanırdı. Lakin biz Hürriyet çalışanları için o Belma Hanım’dı. Gazetenin bâtın kahramanıydı. Ödül gecelerinin mesken sahibiydi. Çalıştığımız binada yemek yediğimiz restoranlara kusursuz bir İtalyan restoranı estetiği veren, duvarlarımızı birer fotoğraf galerisine çeviren, koridorlarımızı çiçekçi dükkanı haline getiren renkli, isyankar, baş tutan patronumuzdu. Gecelerimizde, davetlerde bizi hiç yalnız bırakmayan arkadaşımızdı. Işık içinde yatın Belma Hanım. Hepimiz size borçluyuz. Benim ve ailem için yaptıklarınızı hiç unutmayacağım.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.