AKP’li Keçiören Belediyesi çalışanları, ‘burada içki içemezsiniz’ diyerek yurttaşların üzerine yürüdü

AKP’li Keçiören Belediyesi‘nde çalışan 2 işçi; ‘park bahçeye baktıklarını’ söyleyerek bir parkta park halinde duran bir otomobilde içki içen yurttaşlara “Burası belediyeye ilişkin bir park. Burada içki içemezsiniz” diyerek müdahale etti.

BirGün’de yer alan habere göre, belediye çalışanları; yurttaşların kendilerine bu türlü bir yetkilerinin olmadığını söylemesi üzerine “Biz park denetim ekibiyiz” dedi. Olay anına ait manzaralarda; belediye çalışanlarının, kendilerinden kimlik isteyen yurttaşlara “Altımda otomobil var, telsizim var. Daha ne istiyorsun? Başkomiser kimliği mi olacak?” dediği duyuldu.

Olay anına ait konuşan yurttaş, belediye çalışanlarının üzerine yürüdüğünü de söyledi. Yurttaş, belediye çalışanlarının gösterdiği kimlikte, misyonlarının yazılı olmadığını sadece “Keçiören Belediyesi personeli” yazdığı bilgisini de verdi.

Görüntülerde; rastgele bir yetkileri olmamasına karşın yurttaşlara müdahale etmeyi sürdüren belediye çalışanlarının yurttaşlara “Zabıtayı arayayım onlarla konuş. Sana anlatıyorum ‘git, ceza yeme’ diyorum” dediği duyuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.